I bought four pounds of strawberries. It was the logical thing to do.
You don't believe me? One pound would have been $2.50 at HyVee. Four pounds was $5. So clearly I needed four times the strawberries for twice the price. My rationale: I'll eat lots for breakfast the following week and freeze the extras.
Or I'll make a dessert out of half of them. That would be good, too.
Feed it to the cutest baby you can find.
Go to the original recipe here:
Skillet Strawberry Cobbler
How Sweet Eats
http://www.howsweeteats.com/2011/06/skillet-strawberry-cobbler
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment